وبلاگ حقوقی وکیل دادگستری سیدایمان موسوی
این وبلاگ جهت ارائه مشاوره درعرصه آزمونها،مسائل ومشاغل حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری ایجادگردید 
قالب وبلاگ
 

*در صورت باز نشدن لینک دریافت فایل، روی آن کلیک راست نموده و گزینه ی open link را انتخاب نمایید.

جزوه كنكوري ايين دادرسي مدني ۱ و ۲ و ۳ دكتر شمس

جزوه كنكوري حقوق مدني 1 دكتر صفايي و دكتر قاسم زاده

جزوه كنكوري حقوق مدني 2 دكتر كاتوزيان

جزوه کنکوریی حقوق تجارت 4 دکتر ربیعا اسکینی

جزوه كنكوري  مدني 5 مختصرحقوق خانواده دكتر صفايي

جزوه  فقه شهید ثانی جعاله، شرکت، مضاربه، مزارعه، ودیعه، شفعه

متن کامل حقوق جزای عمومی دکتر گلدوزیان


برچسب‌ها: دانلود جزوات حقوقی, کارشناسی, ارشد, دکترا91
ادامه مطلب
[ دوشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 2:4 ] [ سیدایمان موسوی ]

موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information): بانک اطلاعات ISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترين مجلات علمی منتشره در دنيا به منظور تبادل اطلاعات ميان پژوهشگران مختلف می باشد. شمار مجلات ISI ثابت نيست. يک مجله ممکن است در يک زمان٬ از مجلات ISI محسوب شود٬ اما به دليل کاهش بار علمي٬ بعداً از ليست مجلات ISI کنار گذاشته شود. در حال حاضر بيش از ۱۶۰۰۰ مجله٬ در ليست ISI قرار دارند. هر ساله ۲۰۰۰ مجله جديد مورد ارزيابی قرار می گيرد و حدود ده درصد آنها به ليست ISI اضافه می شوند.
هر مجله علمی قبل از انتخاب شدن و فهرست شدن در
ISIيکسری مراحل ارزيابی را پشت سر می گذارد. ازجمله عوامل مورد ارزيابی و رعايت استانداردهای بانک اطلاعاتی ISI ، کميته علمی منتخب مجله، تنوع بين المللی مقالات چاپ شده در آن، نشر به موقع مجله و جايگاه نشرآن می باشد. لازم به ذکر است که هيچ يک از اين عوامل به تنهايی مورد بررسی و ارزيابی قرار نمی گيرد بلکه با بررسی مجموع عوامل يک امتياز کلی داده خواهد شد. از جمله مواردی که در ارزيابی مجله مورد توجه قرار دارد اين است که عنوان مقالات، چکيده و کلمات کليدی بايد به زبان انگليسی باشد همچنين توصيه می شود که منابع نيز به زبان انگليسی نوشته شوند. اگر چه اطلاعات علمی مهم به تمامی زبانها به چاپ می رسد اما موارد ذکر شده بايد به زبان انگليسی باشد تا تحت داوری و ارزيابی ISI قرار گيرد زيرا ارزيابی کنندگان مجلات علمی در ISI نمی توانند عناوين و منابع بکاررفته در مقالات را به زبان انگليسی ترجمه کنند. داوری علمی و تخصصی مقالات چاپ شده در مجله توسط داوران نام آشنای علمی از جمله عمده ترين موارد مورد توجه ارزيابی کنندگان می باشد که گويای اعتبار و غنای علمی مجله است.


ادامه مطلب
[ جمعه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 17:25 ] [ سیدایمان موسوی ]

کارنامه اولیه و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در کنکور کارشناسی ارشد ۹۱ اواخر هفته آینده منتشر می شود.
سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شده است کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۱ اواخر هفته آینده بر روی سایت سازمان بسنجش به نشانی www.sanjesh.org قرارا می گیرد.
داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و هم چنین مشخصات شناسنامه ای خود (نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) را وارد و کارنامه را مشاهده نمایند.


برچسب‌ها: اعلام نتایج ارشد 91
ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 1:21 ] [ سیدایمان موسوی ]

 هيات عمومي ديوان عدالت اداري اعلام كرد كه فرزندان اناث و بازنشسته شده به شرط نداشتن شغل و شوهر از حقوق وظيفه مورث خود برخوردار مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، متن راي شماره 572هيات عمومي ديوان عدالت اداري در اين زمينه به شرح زير است: «نظر به اينكه ماده 124قانون استخدام كشوري در مقام بيان وضعيت استخدامي مستخدم با سازمان متبوع خويش است و دلالتي بر تعريف شغل ندارد تا بتوان بازنشستگي را به عنوان شغل تلقي كرد و از سويي مطابق قانون اصلاح تبصره 2ماده واحده قانون اجازه پرداخت وظيفه در مورد فرزندان و نوادگان اناث مصوب 1363/10/2و بند يك ماده 5و قانون اصلاح پاره‌اي از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگي، بانوان شاغل، خانواده‌ها و ساير كاركنان مصوب 13/2/1379برخورداري فرزندان اناث از حقوق وظيفه مورث خود به نداشتن شوهر و شغل مشروط شده است، بنا به مراتب مذكور و اينكه شكات فاقد شوهر و شغل هستند راي شعبه نهم تجديد نظر ديوان عدالت اداري به شماره دادنامه 1980-12/12/1383 كه بر وارد دانستن شكايت صادر شده و شاكي را محق به دريافت حقوق وظيفه مورث خويش دانسته است صحيح و موافق مقررات تشخيص مي‌شود. اين راي به استناد بند 2ماده 19و ماده 43قانون ديوان عدالت اداري براي شعب ديوان و ساير مراجع اداري مربوط در موارد مشابه لازم الاتباع است»

  هيات عمومي ديوان عدالت اداري تاكيد كرد:   (1391/02/17)


برچسب‌ها: رای هيات عمومي ديوان عدالت اداري
[ سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 12:29 ] [ سیدایمان موسوی ]
سوال 16 :

-قاعده تلف مبیع قبل از قبض در موردی جاری است که مال مورد معامله:

پاسخ :اگر منظور از قاعده تلف مبیع قبل از قبض را انفساخ مورد اشاره ماده 387 ق.م. بگیریم گزینه " عین معین باشد" صحیح است اما با توجه به اینکه اینطور نیز تفسیر شده که اگر مصداق کلی فی الذمه یا کلی در معین هم تعیین شود این قاعده حکم فرماست گزینه 4 را نیز میتوان صحیح دانست البته این تفسیر این ایراد را دارد که پس از تعیین مصداق نیز در واقع ما با "عین معین" روبرو هستیم بنابراین گزینه    " عین معین" صحیحتر بنظر میرسد.

استناد : انفساخ بیع ویژه موردی است که مبیع عین معین باشد.(یادداشت شماره 4 ذیل ماده 387 قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان)

سوال 17 :

-در فرض تلف مال در دوره خیار مختص مشتری:

پاسخ : بیع منفسخ می شود.

استناد : ...و اگر خیار مختص مشتری باشد، تلف یا نقص به عهده بایع است. ماده 453 ق. م.


برچسب‌ها: تحلیل سوالات آزمونهای حقوقی
ادامه مطلب
[ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 13:17 ] [ سیدایمان موسوی ]
[ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 12:37 ] [ سیدایمان موسوی ]
تفكيك جرايم قابل گذشت از اهميت ويژه اي برخوردار است . زيرا بر اين جرايم آثار حقوقي مترتب است. براساس قانونگذاران كشورهاي مختلف دوروش احصاي قانوني وضابطه مندي را ارائه مي دهند
در روش احصايي ، قانونگذار اصل را بر غير قابل گذشت بودن همه جرايم قرار داده ، مگر اين كه به قابليت گذشت جرم ر قانون تصريح شده باشد . با اين روش قضات واصحاب دعوا در تشخيص اين دو دسته از جرايم دچار ابهام نمي شوند.
موضوع در ادامه مطلب.....

برچسب‌ها: روش هاي تشخيص جرايم قابل گذشت
ادامه مطلب
[ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:3 ] [ سیدایمان موسوی ]
[ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 1:31 ] [ سیدایمان موسوی ]

شرق: رييس اتحاديه سراسري كانون‌هاي وكلاي دادگستري اظهار داشت: پيش‌نويس لايحه جامع وكالت دادگستري نه تنها متضمن رسالت حق دفاع مردم نيست بلكه اساس استقلال كانون‌هاي وكلاي دادگستري و نيز قاعده پذيرفته‌شده مصونيت وكيل را در امر دفاع مخدوش مي‌كند.

ادامه مطلب...


برچسب‌ها: تصويب لايحه جامع وكالت
ادامه مطلب
[ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:47 ] [ سیدایمان موسوی ]

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: امسال در مقطع دکتری 10 هزار نفر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو خواهیم داشت و در مقطع کارشناسی ارشد نیز ظرفیت پذیرش دانشجو افزایش می‌یابد.
ارسلان قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: تلاش وزارت علوم ظرفیت‌سازی برای رفع نیازهاست که در این راستا تنها کشور در منطقه و حتی در دنیا هستیم که تقاضا در مقطع تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد و دکتری زیاد است.
وی با اشاره به ایجاد تغییر و تحول در سرفصل دروس، خاطرنشان کرد: بازنگری در رشته‌های علمی و سرفصل دروس یک بحث علمی بوده و فرآیندی است که در همه نقاط دنیا در حال انجام است و با توجه به تحولات داخل کشور، منطقه و جهان این نیاز احساس شده است که باید سرفصل دروس بعد از 30 سال تغییر داده شود.

این مقام مسئول در وزارت علوم، تأکید کرد: تغییر سرفصل دروس به‌ویژه در علوم‌انسانی باید متناسب با مقتضیات، شرایط و موقعیت‌ها، مباحث هویتی، فرهنگی و دینی انجام شود و نباید سرفصل علوم‌انسانی بر اساس خواسته‌ها و نیازهای کشورها تعریف گردد، یکی از اقتضاعات علم، به‌روز کردن آن است که علوم‌انسانی هم یکی از علومی است که باید به‌روز شود.
قربانی در خاتمه با بیان اینکه وزارت علوم متولی اشتغال‌زایی در کشور نیست، گفت: با این حال در این راستا برنامه آمایش آموزش عالی، توزیع رشته‌ها بر اساس موقعیت جغرافیایی و نیاز کشور است که این مهم فرآیندی در حال اجرا است.


برچسب‌ها: افزایش ظرفیت دکتری91
[ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:43 ] [ سیدایمان موسوی ]

راهنمای جامع داوطلبان آزمون وکالت91

از میان صدها سوال داوطلبان آزمون وکالت می توان برداشت کرد که این داوطلبان دنبال چه اطلاعاتی هستند هدف از نگارش این مختصر نیز تلاشیست برای دادن اطلاعات مورد نیاز در مورد سوالا ت متداول این داوطلبان بنابراین از همه عزیزانی که قصد شرکت در آزمون وکالت را دارند تقاضا دارم تا این مطالب را بخوانند

سوال اول :آیا می توانم در آزمون وکالت شرکت کنم ؟

عزیزانی می توانند در آزمون وکالت شرکت کنند که حتما" شرایط زیر را داشته باشند  :

(منبع :وبلاگ آزمون وکالت 91 آقای جلیلی)

ادامه مطلب....


برچسب‌ها: اطلاع رسانی آزمونهای حقوقی, راهنمای آزمون وکالت
ادامه مطلب
[ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:40 ] [ سیدایمان موسوی ]

در اگهی مذکور فرصت شغلی برای

تمام گرایشهای  رشته حقوق در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکتری

 مشاهده می گردد .

متقاضیان می توانند ضمن ضمن مطالعه شرایط و ضوابط ثبت نام ،

کاربرگ اطلاعات فردی را تکمیل نموده و حداکثر تا تاریخ 91/2/21 توسط پست سفارشی به

آدرس: تهران - صندوق پستی شماره 1313-19395ارسال نمایند.


برچسب‌ها: آگهی استخدام وزارت دفاع
[ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:30 ] [ سیدایمان موسوی ]
داوطلبان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد91 دانشگاه آزاداسلامی از ساعت11 صبح فردا می توانند کارت ورود به جلسه این آزمون را دریافت کنند.۱۳۹۱ شنبه ۱۶ اردیبهشت ساعت 14:05

به گزارش سرویس اجتماعی برنا دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 11 صبح فردا و در سامانه www.azmoon.org امکانپذیر است و تا نیم ساعت پیش از آغاز آزمون فرایند دریافت کارت ادامه خواهد داشت.
بنابر این گزارش آزمون روزهای 21، 22 و 23 اردیبهشت ماه با رقابت 622 هزار و 939 داوطلب برگزار می شود.
گفتنی است در سال جاری تعداد رشته محل ها 31 درصد رشد و به تعداد رشته محل های این مقطع 504 رشته محل افزوده و در حال حاضر تعداد کل رشته محل ها به 2 هزار و 155 رسیده است.

ادامه مطلب....


برچسب‌ها: توزیع کارت ارشد آزاد وآخرین تغییرات آزمون ارشد
ادامه مطلب
[ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:4 ] [ سیدایمان موسوی ]

جزئیات بخشنامه ضوابط خاص انتقال دانشجویان فعلی شاغل به تحصیل در دوره‌های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد به محل زندگی دائم خانواده آنها توسط فرهاد دانشجو، رئیس دانشگاه آزاد اعلام شد. متن این بخشنامه به شرح ذیل است:

متن بخشنامه در ادامه مطلب زیر....


برچسب‌ها: برچسب ها, انتقال دانشجو, بخشنامه انتقال دانشجویان, جابجایی دانشجو, جابجایی دانشجو دانشگاه آزاد, دانشجوی مهمان, زمان انتقال دانشجو, زمان جابجایی دانشجو, شرایط انتقال دانشجو, شرایط جابجایی در دانشگاه آ
ادامه مطلب
[ یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 2:17 ] [ سیدایمان موسوی ]

هوالوکیل 

خداوندا !

حال که شغلم با نام تو یکی است ٰ از تو می خواهم مرا بصیرتی بخشی تا بتوانم از آنچه حق است دفاع کنم.

معبودم !

به من بیاموز که تو در همه جا حاضر و ناظر بر اعمالم هستی، به من بیندیش و رهایم نکن . نمی خواهم رنگ و طعم سیب دنیایی لذت آخرت را از یادم برد.

ای بی نیاز مطلق !

مرا چنان با این صفت خود مأنوس کن تا مبادا با زرق و برق و ثروت ظالم حق مظلوم را پایمال کنم.

پروردگارا !

من بقای نعمت و خیرخواهی و دولت و عزت او را دوست دارم از تو می خواهم مرا در پیروزی بر لشگر کفر یاری کنی . پس صدایم را رساتر ، گام هایم را استوارتر و جسارتم را در راه رسیدن به حق افزون تر کن.

خدایا !

فاخرترین ردای من ، عشق و خدمت به توست و به آفریدگان دردمند و تنهایت.

تا وکیل به واسطه موکل و موکل به واسطه وکیل سعادتمند دنیا و آخرت شود.

 وظايف وكيل در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: هو الوکیل وظایف وکیل
ادامه مطلب
[ سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 18:31 ] [ سیدایمان موسوی ]

معاون آموزشي وزير علوم از افزايش 60 درصدي ظرفيت دانشجويان دکتري تاپايان نقشه جامع 1404 خبر داد.
حسين نادري منش معاون آموزشي وزير علوم در گفتگو با خبرنگار علمي آموزشي آريا با بيان اين مطلب که امسال 132 هزار متقاضي شرکت در آزمون دکتري داشتيم، افزود: از اين تعداد 8 هزار نفر پذيرش مي شوند.


برچسب‌ها: پذيرش هر 10 نفر در مقطع کارشناسي ارشد
ادامه مطلب
[ دوشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:34 ] [ سیدایمان موسوی ]
رمز کتابها www.lawtraining.ir می باشد
دريافت
كليك
تاريخ
توضيحات
نوع فايل
492
1389/06/28
دادخواست ابطال شناسنامه قبلی و صدور شناسنامه جدید
267
1389/06/28
دادخواست ابطال وکالتنامه با دستور موقت
230
1389/06/28
دادخواست ابطال وکالتنامه و سند رسمی انتقال
258
1389/06/28
دادخواست الزام به سند رسمی انتقال آپارتمان
214
1389/06/28
دادخواست الزام به سند رسمی انتقال آپارتمان با دستور موقت
189
1389/06/28
دادخواست الزام به سند رسمی انتقال آپارتمان با تحویل مبیع با دستور موقت
190
1389/06/28
دادخواست الزام به سند رسمی انتقال آپارتمان با تحویل مبیع و فک رهن با دستور موقت
185
1389/06/28
دادخواست الزام به سند رسمی انتقال آپارتمان و فک رهن
231
1389/06/28
دادخواست الزام به تحویل مورد معامله
183
1389/06/28
دادخواست الزام به تحویل مورد معامله با دستور موقت
208
1389/06/28
دادخواست الزام به تغییر نام
163
1389/06/28
دادخواست الزام به تغییر نام فرزند
187
1389/06/28
دادخواست الزام به تکمیل مورد معامله
166
1389/06/28
دادخواست الزام به تکمیل مورد معامله با دستور موقت
205
1389/06/28
دادخواست الزام به تکمیل مورد معامله و اخذ پایان کار و تفکیک و تنظیم سند رسمی
173
1389/06/28
دادخواست الزام به تکمیل مورد معامله و اخذ پایان کار و صورتمجلس تفکیکی
180
1389/06/28
داوری‌نامه
152
1389/06/28
درخواست دستور موقت اتصال تلفن
164
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از عملیات ساختمانی
156
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از عملیات ساختمانی در ملک مغصوبه
161
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از صدور سند (ماده 12 قانون زمین شهری)
157
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از نقل و انتقال اتومبیل
157
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از نقل و انتقال آپارتمان
138
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از نقل و انتقال تلفن
139
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از هرگونه استفاده و نقل و انتقال تلفن
157
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از هرگونه اقدام در شرکت
213
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع از پرداخت چک
174
1389/06/28
درخواست دستور موقت منع استفاده از وکالتنامه
183
1389/06/28
درخواست حصر وراثت بیشتر از سه میلیون تومان
149
1389/06/28
درخواست حصر وراثت مسلمان بیشتر از سه میلیون تومان (طبقه دوم)
170
1389/06/28
درخواست حصر وراثت مسلمان بیشتر از سه میلیون تومان (طبقه اول)
139
1389/06/28
درخواست حصر وراثت مسلمان بیشتر از سه میلیون تومان (طبقه سوم)
131
1389/06/28
درخواست حصر وراثت مسلمان کمتر از سه میلیون تومان (طبقه دوم)
144
1389/06/28
درخواست حصر وراثت مسلمان کمتر از سه میلیون تومان (طبقه اول)
129
1389/06/28
درخواست حصر وراثت مسلمان کمتر از سه میلیون تومان (طبقه سوم)
149
1389/06/28
درخواست حصر وراثت کمتر از سه میلیون تومان
168
1389/06/28
ابطال رأی داور
147
1389/06/28
ابطال علامت تجاری ثبت شده
182
1389/06/28
ابطال صلح‌نامه
257
1389/06/28
ابطال چک مفقود شده
173
1389/06/28
اظهارنامه برای مطالبه وجه قرارداد و معرفی داور مورد رضایت دوطرف
146
1389/06/28
اظهارنامه برای معرفی داور
137
1389/06/28
اظهارنامه برای معرفی داور مورد رضایت
152
1389/06/28
اجرای رأی داور
161
1389/06/28
اعتراض ذینفع به گواهی حصر وراثت
155
1389/06/28
استشهادیه مخصوص گواهی انحصار وراثت طبقه دوم (01)
139
1389/06/28
استشهادیه مخصوص گواهی انحصار وراثت طبقه دوم (02)
167
1389/06/28
استشهادیه مخصوص گواهی انحصار وراثت طبقه اول (01)
155
1389/06/28
استشهادیه مخصوص گواهی انحصار وراثت طبقه اول (02)
133
1389/06/28
استشهادیه مخصوص گواهی انحصار وراثت طبقه سوم (01)
128
1389/06/28
استشهادیه مخصوص گواهی انحصار وراثت طبقه سوم (02)
198
1389/06/28
اصلاح سند مالکیت ملکی
142
1389/06/28
اصلاح گواهی حصر وراثت به لحاظ اشتباه در شماره شناسنامه
277
1389/06/28
الزام به انجام تعهد
189
1389/06/28
انحلال شرکت سهامی خاص
179
1389/06/28
انحلال شرکت تجاری
219
1389/06/28
تقاضای اجرای رأی قطعی هیأت تشخیص یا هیأت حل‌اختلاف کارگر و کارفرما
[ دوشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 1:4 ] [ سیدایمان موسوی ]


 
رمز کتابها www.lawtraining.ir می باشد
دريافت
كليك
تاريخ
توضيحات
نوع فايل
2126
1389/06/25
شيوه رسيدگي به پرونده هاي قاچاق كالا
1303
1389/06/22
دادسرا و دادستان ، وظايف قانوني و آيين رسيدگي
1556
1389/06/28
دادسرا و دادستان، وظایف قانونی و آیین رسیدگی (ویرایش جدید)
713
1389/06/22
دستورالعمل جامع ساماندهي شوراهاي حل اختلاف
1062
1389/06/28
بررسی تحلیلی دادگاه کیفری استان
697
1389/06/28
بررسی تحلیلی جرایم مطبوعاتی
884
1389/06/28
بررسی توصیفی جرایم مواد مخدر
1222
1389/06/25
طبقه بندي مواعد قانوني
674
1389/06/28
ارتقاء رسیدگی ها در دادسرا
876
1389/06/28
استفتائات دیات
971
1389/06/25
ضابطين دادگستري
963
1389/06/28
راهنمای حقوقی مشاوران بنگاه املاک
679
1389/06/28
راهنمای حقوقی مشاوران بنگاه خودرو
1489
1389/06/28
راهنمای عملی تنظیم دادخواست‌‌های حقوقی (با اصلاحات و الحاقات)

دانلود بقیه کتابهای کاربردی در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: دانلود50کتاب کاربردی قضایی
ادامه مطلب
[ دوشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 0:3 ] [ سیدایمان موسوی ]

# باعرض سلام خدمت دوستان جهت دانلود سوالات وپاسخنامه بر روی آدرس کلیک کرده وفایل مورد نظر را دانلود کنیددر صورت هرگونه مشکلی در بخش "نظر بدهید"پیغام بگذاریدتادراسرع وقت مشکل رفع گردددر ضمن پیشنهاد میگردددرصورت امکان ازجستجوگرFirefoxاستفاده نمایید.

دفترچه سوالات حقوق خصوصی91

http://uploadfa.net/uploads/13356705131.pdf

پاسخنامه اولیه

http://uploadfa.net/uploads/13356705132.pdf

دفترچه سوالات حقوق جزا91

http://uploadfa.net/uploads/13356870031.pdf

پاسخنامه اولیه

http://uploadfa.net/uploads/13356870032.pdf

دفترچه سوالات حقوق  بین الملل عمومی91

http://uploadfa.net/uploads/13356870033.pdf

پاسخنامه اولیه

http://uploadfa.net/uploads/13356870034.pdf

دفترچه سوالات زبان عمومی 91

http://uploadfa.net/uploads/13356870035.pdf

پاسخنامه اولیه

http://uploadfa.net/uploads/13356872641.pdf


برچسب‌ها: دانلودآزمون وپاسخنامه اولیه دکترای91
[ یکشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 8:19 ] [ سیدایمان موسوی ]
208
1389/06/25
آشنایی با دادسراها (04)
205
1389/06/25
آشنایی با دادگاه‌های عمومی (05)
147
1389/06/25
آشنایی با حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان (110)
173
1389/06/25
آشنایی با ارکان صلح (84)
250
1389/06/25
آشنایی با اصطلاحات حقوق کیفری (55)
214
1389/06/25
آشنایی با املاک در رهن (132)
202
1389/06/26
آشنایی با تخلفات اداری (231)
171
1389/06/25
آشنایی با تعزیرات حکومتی مربوط به کالا و خدمات و نحوه رسیدگی به این تخلفات (54)
205
1389/06/25
آشنایی با تنظیم قرارداد اجاره اماکن مسکونی (107)
177
1389/06/25
آشنایی با مراجع اختصاصی (06)
171
1389/06/25
آشنایی با معاملات دولتی (89)
205
1389/06/25
آشنایی با مقررات و قواعد کلی اجاره مسکن و ملک (198)
154
1389/06/25
آشنایی با کمیسیون‌های پزشکی تأمین اجتماعی (79)
154
1389/06/26
آشنایی با کمیسیونهای مجلس (248)
160
1389/06/26
آشنایی با وظایف و اختیارات سازمان بازرسی کل کشور (230)
169
1389/06/26
آزادی مشروط (258)
152
1389/06/26
عدم استفاده از کمربند ایمنی در رانندگی و پیامدهای قضایی آن (210)
141
1389/06/25
عرضه مواد آرایشی و خوردنی غیر بهداشتی و فاسد (121)
170
1389/06/25
عسر و حرج زوجه و تقاضای طلاق از سوی او (177)
178
1389/06/26
عندالمطالبه یا مدت دار بودن مهریه (212)
172
1389/06/25
عوارض شهرداری و معاملات املاک (155)
141
1389/06/25
عفو محکومان (199)
147
1389/06/26
عفو یا قصاص قتل (201)
169
1389/06/25
سازش در دعاوی کیفری و مدنی (13)
148
1389/06/26
سازمان بورس (وظایف و اختیارات) (271)
171
1389/06/25
سرقت و مسایل قضایی مربوط به آن (42)
189
1389/06/25
سرقفلی اماکن تجاری مطابق قانون روابط موجر و مستأجر مصوب 1376 (168)
224
1389/06/25
سرقفلی مغازه‌ها (123)
197
1389/06/25
سئوالاتی چند درباره مستثنیات دین (179)
137
1389/06/25
سقط جنین (187)
156
1389/06/25
سکونت زوجین و اشتغال آنان (176)
167
1389/06/26
سن ازدواج (239)

جدول بقیه بروشورهها جهت دانلود در ادامه مطلب.....


برچسب‌ها: مجموعه بروشورهای آموزشی
ادامه مطلب
[ شنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 3:13 ] [ سیدایمان موسوی ]
رمز بروشورها www.lawtraining.ir می باشد
دريافت
كليك
تاريخ
توضيحات
نوع فايل
789
1389/06/26
آثار طلاق (222)
449
1389/06/25
شرایط پذیرش درخواست سقط جنین (153)
445
1389/06/25
شرایط پرداخت نحله و اجرت‌المثل به زوجه (83)
458
1389/06/25
شروط ضمن عقد در ازدواج (19)
343
1389/06/25
شناسنامه و دادخواست تغییر تاریخ تولد (33)
351
1389/06/25
شیوه‌‌های جلوگیری از فرار متهم (190)
406
1389/06/25
دانستنی‌‌های ازدواج (18)
512
1389/06/26
دانستنیهای چک حقوقی و تکالیف دارنده چک بلامحل (216)
308
1389/06/25
داوری در طلاق (183)
305
1389/06/25
داوری در امور مدنی (12)
315
1389/06/25
دستور موقت یا دادرسی فوری (45)
300
1389/06/26
دیه (225)
281
1389/06/25
دیه در ماه‌‌های حرام (143)
324
1389/06/26
بدهکاران مالی و حبس آنان (یوم‌الاداء) (203)
242
1389/06/25
بدهکاری دولت به مردم و نحوه بازپرداخت آن (127)
282
1389/06/25
بازداشت غیر قانونی توسط مأمورین (43)
280
1389/06/26
بازداشت موقت در دادسرا (221)
358
1389/06/25
بایدها و نباید‌های آپارتمان نشینی (35)
201
1389/06/26
بررسی وظایف داوران ورزشی از دیدگاه حقوق ورزش (272)
195
1389/06/26
بررسی وظایف مربیان ورزش از دیدگاه حقوق ورزشی (266)
240
1389/06/25
بکارگیری اسلحه توسط مأمورین (114)
240
1389/06/26
بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری در مقابل اشخاص ثالث (219)
242
1389/06/25
بیمه اتومبیل کمتر از نرخ دیه (172)

جدول بقیه بروشورهها جهت دانلود در ادامه مطلب.....


برچسب‌ها: مجموعه بروشورهای آموزشی
[ شنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 2:56 ] [ سیدایمان موسوی ]

رييس جديد اتحاديه سراسري كانون‌هاي وكلاي دادگستري ايران (اسكودا) كه مدتي است جانشين «بهمن كشاورز» شده است در اولين گفت‌گوي تفصيلي خود درباره‌ي برنامه‌هاي آينده‌اش در اسكودا، ادغام شدن مركز مشاوران قوه قضاييه با كانون وكلا، وكلاي زنداني، انتخابات هيات مديره كانون وكلاي دادگستري مركزاعتراضات برخي داوطلبان آزمون 90 كانون مركز به برگزاري مرحله دوم اين آزمون و غيره سخن گفت.                    

تشريح برنامه‌هاي آينده براي كانون‌هاي وكلا

«علي مندني‌پور» در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در ابتدا با اشاره برنامه‌هاي كاري‌اش براي‌ آينده اسكودا، گفت: كوشش به منظور ايجاد رويه واحد در اجراي وظايف كانون‌هاي وكلاي دادگستري، تدوين، تنقيح، پيشنهاد اصلاح و تغيير قوانين وكالت و ساير قوانين با توجه به شرايط و مقتضيات زمان و ارائه آن به مراجع ذيصلاح، ايجاد هماهنگي بين كانون‌هاي عضو و ارتباط با قواي سه‌گانه، ارتقاي سطح معلومات علمي و تجربه وكلاي دادگستري و كارآموزان وكالت و كوشش در همگام ساختن جامعه وكالت با دستاوردهاي علمي و فناوري روز، بررسي و مطالعه ساختار اداري و تشكيلات اجرايي و مديريتي كانون‌ها و پيشنهاد روش و راه‌هاي اصلاح و بهبود كمي و كيفي آنها، ايجاد شبكه اطلاع‌رساني مشترك از جمله وظايف اسكودا است. 


برچسب‌ها: گفتگوی اختصاصی باعلی مندنی پور
ادامه مطلب
[ شنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 1:35 ] [ سیدایمان موسوی ]
براي اولين بار در كشور بصورت آزمايشي راه اندازي گرديد.

پيامك خود را در قالب جدول زير از طريق تلفن همراه اول به شماره 60006605 ارسال نماييد و اطلاعات قوانين و مقررات زير را دريافت نماييد. لازم به ذكر است هنوز شماره‌هاي غير همراه اول(ايرانسل و ...) پشتيباني نمي‌گردد.

جدول را در ادامه مطلب مشاهده فرمایید...


برچسب‌ها: سامانه پیام کوتاه قوانین
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 23:13 ] [ سیدایمان موسوی ]

 لايحه حمايت از خانواده پس از چهار سال بررسي در  صحن علني مجلس و کميسيون حقوقي و قضايي، در اسفند ماه سال گذشته به تصويب رسيد و براي تاييد نهايي به شوراي نگهبان رفت.

به گزارش جهان نيوز نمايندگان مجلس در خصوص مهريه ، پيشنهادي را به تصويب رساندند که بر اساس آن هرگاه مهريه در زمان وقوع عقد تا 110 سکه بهار آزادي طرح جديد يا معادل آن باشد، وصول آن مشمول قانون نحوه اجراي محکوميت هاي مالي است و هرگاه مهريه بيش از اين مقدار باشد صرفا ملائت زوج، ملاک پرداخت خواهد بود.شوراي نگهبان نيز عصر ديروز با صدور اطلاعيه اي نظر خود را در خصوص لايحه حمايت از خانواده اعلام کرد و بر اساس اين اطلاعيه مهريه 110 سکه اي تصويب و تبديل به قانون خواهد شد.


برچسب‌ها: تصويب مهريه 110 سکه‌اي
[ چهارشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 22:57 ] [ سیدایمان موسوی ]

قابل توجه داوطلبان کارشناسی ارشد رشته های حقوق جزاء و جرم شناسی و علوم اسلامی (علوم جزایی و جرم شناسی) سؤالات مربوط به دروس حقوق جزاي عمومي، حقوق جزاي اختصاصي و آئين دادرسي كيفري از قانون جديد مجازات اسلامي مجلس شوراي اسلامي سال 1390 (با توجه به عدم تصويب قطعي لايحه قانوني) طرح نخواهد شد.


برچسب‌ها: منابع جزا
[ جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 21:9 ] [ سیدایمان موسوی ]
منابع آزمون و ضرایب
در آزمون كارآموزي وكالت شش عنوان درسي از داوطلبان امتحان به عمل مي آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه مي باشد. اين عناوين ، منابع هر يك و ضرايب آنها به شرح زير است : 
١ـ حقوق مدني با ضريب ٣

جامع ترين ومعتبرترين منبع مطالعه ي درس حقوق مدني براي آزمون وكالت، كتاب قانون مدني در نظم حقوقي كنوني تأليف دكتر ناصر كاتوزيان مي باشد كه چاپ بیست و پنجم به بعد اين كتاب توصيه مي شود .

٢ ـ آيين دادرسي مدني با ضريب ٣

جديدترين وكامل ترين منبع مطالعه ي درس آيين دادرسي مدني دوره سه جلدي آيين دادرسي مدني تأليف دكتر عبدا..شمس است . همچنين داوطلبان مي بايست مجموعه قانون آيين دادرسي مدني رياست جمهوري را نيز مطالعه نمايند .

٣ ـ حقوق جزا ( عمومي و اختصاصي ) باضريب ٢

منبع مطالعه ي درس حقوق جزاي عمومي كتاب زمينه حقوق جزاي عمومي تأليف دكتر رضا نوربها مي باشد . علاوه براين، كتاب محشاي قانون مجازات اسلامي تأليف دكتر ايرج گلدوزيان و نيز مجموعه قانون مجازات اسلامي رياست جمهوري بايد مورد مطالعه داوطلبان قرار گيرد. ٤ ـ آيين دادرسي كيفري با ضريب ٢

منبع مطالعه ي اين درس کتاب دکتر علی خالقی و نيز مجموعه قانون آيين دادرسي كيفري رياست جمهوري است .

٥ ـ حقوق تجارت با ضريب ٢

كاملترين منبع مطالعه ي اين درس دوره پنج جلدي حقوق تجارت تأليف دكتر ربيعا اسكيني مي باشد. علاوه بر اين، متن قانون تجارت نيز بايد به دقت مورد مطالعه قرار گيرد .

٦ ـ اصول فقه با ضريب ١

منبع اصلي اين درس كتاب مباني استنباط حقوق اسلامي يا اصول فقه تأليف دكتر ابوالحسن محمدي است كه چاپ سی ام به بعد اين كتاب توصيه مي شود


برچسب‌ها: منابع, وکالت, مختصر ومفید
[ جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 21:1 ] [ سیدایمان موسوی ]
 

فراوانی سوالات سراسری حقوق مدنی کارشناسی ارشد گرایش حقوق خصوصی

۱۳۸۶-۱۳۹۰

درس

موضوع(منبع اصلی)

تعداد

حقوق مدنی ۱

اشخاص و محجورین،تالیف دکتر حسین صفایی و دکتر قاسم زاده

۴

حقوق مدنی ۲

اموال و مالکیت،تالیف دکتر ناصر کاتوزیان

۷

حقوق مدنی ۳

اعمال حقوقی؛ قرارداد-ایقاع،تالیف دکتر ناصر کاتوزیان

۵۲

حقوق مدنی ۴

وقایع حقوقی-مسوولیت مدنی،تالیف دکتر ناصر کاتوزیان

۱

حقوق مدنی ۵

مختصر حقوق خانواده،تالیف دکتر حسین صفایی و دکتر اسدالله امامی

۱۳

حقوق مدنی ۶و۷

عقود تملیکی-معاملات معوض،مشارکتها-صلح،عطایا،عقود اذنی- وثیقه های دینی،تالیف دکتر ناصر کاتوزیان

۱۹

حقوق مدنی ۸

شفعه ،وصیت،ارث؛تالیف دکتر ناصر کاتوزیان

۱۴

جدول بعدی در ادامه مطلب...
برچسب‌ها: فراوانی سوالات, ارشد, مدنی
ادامه مطلب
[ جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 20:52 ] [ سیدایمان موسوی ]

1-دوازده مرد خشمگین(12Angry Men)

1957 امریکا/سیدنی لومت/براساس داستانی از رجینالد رز/نامزد سه جایزه اسکار(کارگردانی، تصویر، فیلمنامه)، برنده خرس طلای برلین، برگزیده گلدن گلوب/بازی هنری فوندا/با نمره 8/9، رتبه ششم در 250 فیلم برگزیده مخاطبان Imdb/جزء صد فیلم برتر منتخب منتقدین

2-محاکمه در نورنبرگ

1961/به کارگردانی استنلی کرامر/نوشته ای از ابی من/برنده دو اسکار بهترین بازیگر(ماکسیمیلان) و فیلمنامه/ نامزد 12 اسکار دیگر/رتبه 182 در Imdb

3- راشومون

راشومون1950 Rashômon /آکیرا کوروساوا/اسکار بهترین فیلم خارجی و نامزد چند اسکار دیگر/شیرطلائی ونیز/ بهترین فیلم تاریخ ژاپن از نظر منتقدین و تماشاگران/رتبه 87 در پایگاه اطلاعات فیل

4-پدر خوانده های 1 (1972)، 2 (1974) ، 3 (1990) ...

فرانسیس فورد کوپولا/ ستارگان؛ مارلون براندو، آل پاچینو، رابرت دنیرو

پدرخوانده اولی برنده 3 و دومی 6 جایزه اسکار و نامزد و برنده چندین جایزه دیگر/ اولی رتبه دوم و دومی رتبه سوم مخاطبانImdb/اولی فیلم سوم و دومی فیلم سی و ششم صد فیلم منتخب منتقدین/پدرخوانده 3 افتخارات زیادی کسب نکرد

ادامه مطلب....


برچسب‌ها: سینما و حقوق, فیلمهای مرتبط با حقوق, فیلمهایی که یک حقوقدان بایدآن راببیند
ادامه مطلب
[ جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 2:2 ] [ سیدایمان موسوی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

دفتروکالت سیدایمان موسوی خدمات خود را در قالب انجام مشاوره حقوقی وقبول وكالت دادگستری به كلیه اشخاص حقیقی وحقوقی مقیم ایران وایرانیان مقیم خارج از کشور در زمینه های زیر ارائه مینماید.
#خدمات این دفتر به طور خلاصه عبارتند از:
1. قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی مدنی (حقوقی) از قبیل:
کلیه دعاوی ملکی، وصول مطالبات، توقیف اموال (تأمین خواسته) ، الزام به ایفای تعهدات قراردادی، مطالبه خسارات قراردادی و خسارات خارج از قرارداد (ضمانات قهری) و سایر دعاوی و امور مدنی و حقوقی
2. قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی خانوادگی از قبیل :
طلاق یکطرفه و طلاق توافقی، مطالبه مهریه، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، مطالبه نفقه زوجه و فرزند، حضانت و سلب حضانت و سایر دعاوی خانوادگی
3. قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی جزایی(کیفری) از قبیل:
قتل، کلاهبرداری- صدور چک بلامحل- سرقت- خیانت در امانت- فروش مال غیر – ضرب و جرح- جعل – استفاده از سند مجعول و سایر دعاوی جزایی
4.قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی تجاری از قبیل :
ورشکستگی – مطالبه وجه اسناد تجاری (چک، سفته و برات)- مشاوره در زمینه تأسیس شرکت و تنظیم اساسنامه شرکت به طور کلی امور و دعاوی راجع به اشخاص تاجر و شرکتهای تجاری

5.قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در زمینه کلیه امور و مسائل حقوقی به ایرانیان مقیم خارج از کشور و پیگیری ویزه کلیه مسائل حقوقی این عزیزان

6. قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی علیه ادارات دولتی وخصوصی
آدرس دفتر:خوزستان،اهواز،نادری،خیابان حافظ،بین طالقانی وکاوه مجتمع ناجی جنب دفتروکیل دادگستری آقای معماربهبهانی
ساعات ملاقات حضوری18الی21شب،همه روزه به جز پنجشنبه وروزهای تعطیل باهماهنگی
جهت ارتباط مستقیم 06132211156.
ahh003@gmail.com
برچسب‌ها وب
ع (4)
س (4)
۱۳۹2 (1)
امکانات وب

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ